A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjergj Leka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Gjergj Leka është një këngëtar, autor këngësh dhe instrumentist i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Ai është një muzikant, këngëtar. kompozitor apo moderator. Ka nje karriere te pasur dhe mbahet mend si ai qe promovoi i pari kengetaren Mira Konçi. Gjergj Leka është një tjetër artist me kontribut në Festivalin e Këngës më së shumti si kompozitor. Shumë këngë të njohura të viteve ’80 janë të kompozuara prej tij, si “Për ty baba” e vitit 1985 e kënduar nga Bashkim Alibali, një vit më pas kënga “Shokë jete” e interpretuar nga Luan Zhegu, “Beso te d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Dorina Lekës

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Joe Artid Fejzo

Vasillaq Gremi

Arjan Toci

Dashnor Diko

Reshit Boka

Thoma Mahilaj

Leonard Bombaj

Hysni Alushi

Ferdinant Bjanku

Nimet Leka


Tags: Gjergj Leka

Gjergj Leka në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019