TEKSTESHQIP

Bashkim Alibali
Kur Flasin Zemrat
Lyrics

Jemi vetem sonte une dhe ti
porsi hene e heshtur pse me ri
ndoshta do te thuash ti se une
endra jote jo skam qene kure
Se nje fjale dikush ty te ka thene
por ate njeri mos e degjo
Kur te 2 nje bese ne kemi dhene
ti ne dashurine tone beso
Po te them perseri
Une te dua sa me do dhe ti

Ref
Ti per asnje cast jo mos haro
se nje fjale se tremb kure dashurine
me e shtrenjte na behet ne ajo
ne e mbrojme se mbrojme lumturine
Ti flet ngadale dhe vet zemra flet
ndaj ne cdo fjale je kenge e vertete
dhe ulem i lumtur degjoj tek me thua Te dua

DËRGOI: