Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flamur Shehu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16
BIOGRAFIA: Flamur Shehu është një autor këngësh shumë i njohur. Flamur Shehu është një ndër kompozitorët më produktiv. Në arkivin e tij numëron mbi 500 këngë, një shifër shumë domethënëse. Ka dy çmime të para (një në Festivalet e RTSH, dhe një në Koncertet e Pranverës) dhe 17 çmime të para dhe të dyta të shtrira në kohë. Kur flet me të shikon një mërzi kur përmendet muzika tallave. Ajo këngë nuk i përket flokut tonë thekson Flamuri. Folku shqiptar është ndër më të pasurit në botë dhe ka mundësi për gjetje fry...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Dj Sardit

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Xhevdet Gashi

Genti Lako

Marenglen Boja

Alqi Boshnjaku

Edmond Tupe

Dorian Gjoni

Tonin Harapi

Edmond Zhulali

Enis Presheva

Klodian Qafoku

Tags: Flamur Shehu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet