A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bashkim Gjyriqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  18
(0-2012)  
BIOGRAFIA: Bashkim Gjyriqi është një autor këngësh i njohur. Bashkim Gjyriqi ishte biri i një familjeje intelektuale nga Kolgecaj. Pak më lart kullës madhështore ku lindi dhe u rrit Bashkimi, do të ishin selitë e vjetra të institucioneve kryesore të rrethit të Tropojës, pak më poshtë asaj kulle do të ishin selitë e reja të këtyre institcioneve. Pra, kulla do të ishte në qendër të qendrës së qytetit Bajram Curri, i cili që nga mesi i viteve Pesëdhjetë do të ishte qendra e rrethit të Tropojës. Dhe në qytetin...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Nazmi Sfishta

Muharrem Xhediku

Klodi Shehu

Alfred Capaliku

Marsel Gunga

Armand Trebicka

Ardit Roshi

Sokol Vulaj

Artan Mezini (Arti Rec)

Fabian Asllani


Tags: Bashkim Gjyriqi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019