Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bashkim Pacuku & Nexhmije Pagarusha - Një Lule Në Gostivar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Bashkimi...
Po bjen fyelli dhe çiftelia
Seç pret besa na vjen liria
Del rinia ne keng e valle
Dridhen t'rejat o si sorkadhe

Del rinia ne keng e valle
Dridhen t'rejat o si sorkadhe

Bashkimi & Nexhmija...
Kerset lodra ushton ndaj Sharrit?
Po kendohet sot Gostivari hej
Nje lule qe na ka lulzuar
Emrin bese ia kan dhuruar

Nje lule qe na ka lulzuar
Emrin bese ia kan dhuruar

Bashkimi...
Hidhen vallet per te vallzuar
Vendin cuces per t'ja uruar
Bese e jon o e fjal e madhe
Rrofsh e qofsh o sa keto male

Bese e jon o e fjal e madhe
Rrofsh e qofsh o sa keto male

Bashkimi & Nexhmija...
Kerset lodra ushton ndaj Sharrit?
Po kendohet sot Gostivari hej
Nje lule qe na ka lulzuar
Emrin bese ia kan dhuruar

Nje lule qe na ka lulzuar
Emrin bese ia kan dhuruar

Bashkimi...
Pun e mbare gjithmon te shkofte
Brezi i ri ty te trashegofte
Rrofsh sa malet o me jehona
Je kalitur ne zemrat tona

Rrofsh sa malet o me jehona
Je kalitur ne zemrat tona

Bashkimi & Nexhmija...
Kerset lodra ushton ndaj Sharrit?
Po kendohet sot Gostivari hej
Nje lule qe na ka lulzuar
Emrin bese ia kan dhuruar

Nje lule qe na ka lulzuar
Emrin bese ia kan dhuruar


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Bashkim Pacuku & Nexhmije Pagarusha - Një Lule Në Gostivar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Një Lule Në Gostivar".
3. Video është e këngës "Një Lule Në Gostivar", por nuk këndohet nga Bashkim Pacuku & Nexhmije Pagarusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bashkim Paçuku:


Komente 0