A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nexhmije Pagarusha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  171
  • Vendlindja:
  • Pagarushë (Malishevë) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 86 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Nexhmije Pagarusha është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë, popullore qytetare dhe popullore kosovare. Kur flitet për të, përdoren në një frymë shumë epitete si: Bilbili i Kosovës, Mbretëresha e Këngës Shqipe, Primadona e Melosit Popullor, Ema Sumak Shqiptare, Madam Butterfly, Fyti i Kristalte, etj. Mori shumë çmime, ndër të tjera "Këngëtare e Shekullit". Këndon që nga vitet e'50.Veprimtaria e saj muzikore 50-vjeçare është aq e gjerë, sa që është vështirë të thuhet se cilit zhanër i takon. Është e njohur për interpretimet e saj të shkëlqyera në mu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Nexhmije Pagarusha (2013)

Nje Lule (1974)

Bilbili I Kosoves


» Dërgo Një Këngë »

Baresha 2012
Mbushni Gotat


Artistë Të Ngjashëm:

Zanfina

Dhurata Ahmetaj

Rona Nishliu

Adelina Emini

Arta Bajrami

Leonora Jakupi

Remzie Osmani

Genta Ismajli

Gili

Edona Llalloshi


Tags: Nexhmije Pagarusha, Nexhmije Pagarusha

Nexhmije Pagarusha në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019