A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rexho Mulliqi

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  3
(1923-1982)  
  • Origin:
  • Guci 
BIOGRAFIA: Rexho Mulliqi is a popular singer and songwriter. Rexho Mulliqi mbiemrin e mori nga fisi Mula, Mulaj, Mulaku, Muliqi, shkollën fillore e kreu në vendlindje për të vazhduar Medresenë e Shkupit, deri në vitin 1941. Paskëtaj u vendos në Prishtinë, ku qëndroi tre vjet (1941-1943). Më pas u regjistrua në Akademinë e Muzikës në Beograd (1946), por nuk i përfundoi dot studimet, sepse, për shkaqe politike, u përndoq dhe u burgos, duke vuajtur dënimin në Goli Otok. Pas vitit 1953 u kthye në Kosovë, ku...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

Chipsi

Dr.Nushi

Ron Rexhi

Ergin Brahimi

Driton Obertinca

Valon Buquku

Napoleon

Acidi

Toni

Valon Rama


Tags: Rexho Mulliqi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019