TEKSTESHQIP

Bashkim Spahiu
Ajshe
Lyrics
(Feat. Buca)

Ref...x2
Ajshe belin me kollan
Kah po kcen frymen ma ndan
Me fustan e syte e tu
Shume per veti po m'ban mu

S'kom pas rast qysh me t'thon
Sot po t'shoh edhe kom me t'thon
Nese don ti thirrem n'jete
Se n'jeten teme ti po jeton

Ajshe mori Ajshe
Hajde t'knojm me shoqe
Po m'pelqejne krejt
Po ma e mira ti m'u doke

Me ty nina ???
Marr tepine ???
Jeten e boj film
E tjeret ia kqyrim reprizen filmit

M'thirre n'telefon
M'the zemer ku je kon
Çona shpejt prej gjumit
E leshoj jorganin te komt

Ref...x2
Ajshe belin me kollan
Kah po kcen frymen ma ndan
Me fustan e syte e tu
Shume per veti po m'ban mu

Lajthija jem je
Qershija jem je
Po na kqyrin krejt
E krejt po na kane lakmi neve

Lej le t'flasin krejt per neve
Ajshe rri gjithe afer meje
M'pelqen me t'pase shume ma ngat
Dhe me fol na per çdo nate

Le t'bohet kjo nata jone
Leji ti shoqet per ma vone
Çe dashnine ku e ki n'dore
Si aerokremin me e perdore

Ref...x2
Ajshe belin me kollan
Kah po kcen frymen ma ndan
Me fustan e syte e tu
Shume per veti po m'ban mu

INFO
Më datë 2 Nëntor 2013, Bashkim Spahiu publikon videoklipin "Ajshe", në bashkëpunim me Buca.