A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Beatles

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  16
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Beatles is a very famous group/international artists of Pop-Rock music. The Beatles ka qenë një grup muzike angleze nga Liverpuli. Grupi është një nga grupet më të suksesshëm dhe që ka ndikuar më tepër në shekullin XX me rreth 1,3 miliardë CD të shitur. Koha e veprimtarisë së tyre kanë qenë vitet 1960; 1970 kur grupi u nda. The Beatles u ndikuan nga pararendësit The Quarry Men (1957), Johnny And The Moondogs (1959) dhe The Silver Beatles (1960). Nën emrin „Beat Brothers“ – propozuar nga producenti Bert Kaempfert – fi...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Queen

Doors

Europe

Calling

One Direction

O-Town

Nickelback

Us5

Black Eyed Peas

Rbd


Tags: Beatles, The Beatles

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019