A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Beatles - I'll Cry Instead


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/01/2007

2007-01-01T00:00:00

The sun is fading away,
that's the end of the day.
As the Junelight
turns to moonlight
I'll be on my way.

Just one kiss, then I'll go.
Don't hide the tears that don't show.
As the Junelight
turns to moonlight
I'll be on my way...

...to where the winds don't blow
and golden rivers flow.
This way will I go.

They were right, I was wrong.
True love didn't last long.
As the Junelight
turns to moonlight
I'll be on my way.

To where the winds don't blow
and golden rivers flow.
This way will I go.

They were right, I was wrong.
True love didn't last long.
As the Junelight
turns to moonlight
I'll be on my way, hey.
I'll be on my way, ooh.
I'll be on my way, ooh.
I'll be on my way.






more...




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019