A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Beatles - Yes It Is


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/01/2007

2007-01-01T00:00:00

If you wear red tonight
Remember what I said tonight
For red is color that my baby wore
and what's more it's true
Yes it is

Scarlet were clothes she wore
Everybody know I'm sure
I would remember all the things planned
understand it's true
Yes it is, it's true
Yes it is

I could be happy with you by my side
If I could forget her, but it's my pride
Yes it is, Oh, yes it is, yeh

Please don't wear red tonight
This is what I said tonight
For red is the color that will make me blue
in spite of you it's true
Yes it is, it's true
Yes it is

I could be happy with you by my side
If I could forget her, but it's my pride
Yes it is, Oh, yes it is, yeh

Please don't wear red tonight
This is what I said tonight
For red is the color that will make me blue
in spite of you it's true
Yes it is, it's true
Yes it is, it's true


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019