A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Beatles - Dizzy Miss Lizzie


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/01/2007

2007-01-01T00:00:00

You make me dizzy, Miss Lizzie
The way you rock'n'roll
You make me dizzy, Miss Lizzie
When we do the stroll
Come on, Miss Lizzie
Love me 'fore I grow too old
Come on, give me fever
Put your little hand in mine
You make me dizzy, dizzy Lizzie
Oh girl, you look so fine
Just a-rockin' and a-rollin'
Girl I said I wish you were mine
You make me dizzy, Miss Lizzie
When you call my name
O-o-o-o-oh baby
Say you're driving me insane
Come on, come on, come on, come on baby
I want to be your lover man
Run and tell your mama
I want you to be my bride
Run and tell your brother
Baby, don't run and hide
You make me dizzy, Miss Lizzie
Girl I want to marry you
Come on, give me fever
Put your little hand in mine, girl
You make me dizzy, dizzy Lizzie
Girl, you look so fine
You're just a-rockin' and a-rollin'
Oh I said I wish you were mine


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019