Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Beatles - Taxman

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Taxman".
3. Video është e këngës "Taxman", por nuk këndohet nga Beatles.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Beatles - Taxman  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Let me tell you how it will be
There s one for you, nineteen for me
Cause I m the taxman, yeah, I m the taxman

Should five per cent appear too small
Be thankful I don t take it all
Cause I m the taxman, yeah I m the taxman

If you drive a car, I ll tax the street,
If you try to sit, I ll tax your seat.
If you get too cold I ll tax the heat,
If you take a walk, I ll tax your feet.

taxman!!!

Don t ask me what I want it for(ah ahhhh, mr.wilson)
If you don t want to pay some more(ah ahhhh, mr. heeth)
Cause I m the taxman, yeah, I m the taxman

Now my advice for those who die
Declare the pennies on your eyes
Cause I m the taxman, yeah, I m the taxman
And you re working for no one but me.(taxman!!!)


Më Shumë Këngë Nga Beatles:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet