A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Beatles - Don T Pass Me By


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/01/2007

2007-01-01T00:00:00

I listen for your footsteps
coming up the drive.
Listen for your footsteps
but they don t arrive.
Waiting for your knock, dear
on my old front door.
I don t hear it,
does it mean you don t love me anymore?

I hear the clock a ticking,
on the mantel shelf.
See the hands a moving,
but I m by myself.
I wonder where you are tonight,
and why I m by myself.
I don t see you,
does it mean you don t love me anymore?

Don t pass me by, don t make me cry, don t make me blue.
Cause you know darling, I love only you.
You ll never know it hurt me so,
I hate to see you go.
Don t pass me by, don t make me cry.

I m sorry that I doubted you,
I was so unfair.
You were in a car crash,
and you lost your hair.
You said that you would be late
about an hour or two.
I said, "That s alright, I m waiting here,
just waiting to hear from you".

Don t pass me by, don t make me cry, don t make me blue.
Cause you know darling, I love only you.
You ll never know it hurt me so,
I hate to see you go.
Don t pass me by, don t make me cry.

Don t pass me by, don t make me cry, don t make me blue.
Cause you know darling, I love only you.
You ll never know it hurt me so,
I hate to see you go.
Don t pass me by, don t make me cry.

1968 Startling Music Ltd.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019