A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Bebe Rexha - Last Hurrah


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/02/2019

2019-02-21T16:58:13

I’m done with the drinking
I’m done with the smoking
I’m done with the playing
I’m done with the joking
I’m done with the ladies
I’m done with the fellas
Just saying...

Farewell, tequila
So long, margarita
And Lady Sativa
I hate to leave ya
Don’t want the pressure
I don’t need a lecture
No thank you honey god bless ya

I know I’ve said it all before
But it won’t hurt to do it all once more

This is my last hurrah!
Once I start
I ain’t gonna stop till I go too far!
Last hurrah!
And it’s okay
Maybe tomorrow I won’t feel this pain

Last hurrah!
Last hurrah!

I’m done with the heartache
I’m done with the demons
Can’t wait to be normal
Right after this weekend
I’m done with the drama
I’m fixing my karma
One more night of pure nirvana

I know I’ve said it all before
But it won’t hurt to do it all once more

This is my last hurrah!
Once I start
I ain’t gonna stop till I go too far!
Last hurrah!
And it’s okay
Maybe tomorrow I won’t feel this pain

Last hurrah!
Last hurrah!

Maybe I’ll never change
But I’m still glad I came
Try again another day
But for now

This is my last hurrah!
Once I start
I ain’t gonna stop till I go too far!
Last hurrah!
And it’s okay
Maybe tomorrow I won’t feel this pain

Last hurrah!
Last hurrah!

e-Cards (6)

2019-04-28 07:53:52
Last hurrah!
And it's okay
Maybe tomorrow
I won't feel this pain
2019-04-27 15:38:09
Farewell, tequila
So long, margarita
And Lady Sativa
I hate to leave ya
2019-04-20 23:06:44
Maybe I’ll never change
But I’m still glad I came
Try again another day
2019-04-20 23:03:16
I'm done with the ladies
I'm done with the fellas
Just saying..
2019-03-07 23:15:27
I'm done with the heartache
I'm done with the demons
Can't wait to be normal
Right after this weekend
2019-02-21 11:10:11
This is my last hurrah!
Once I start
I ain't gonna stop
till I go too far!

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019