Më mbaj mend (për 1 muaj)

Behxhet Korpuzi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23
  • Vendlindja:
  • Sadllar 
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Behxhet Korpuzi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Behxhet Korpuzi lindi në Sadllar të Drenicës dhe është rapsod me tradita. Ai këndon këngë të vjetra shqipe që ngërthejn në veti historinë dhe sakrificat e popullit shqiptar. Behxhet Korpuzi konsiderohet si bilbili i Kosovës. Kënga e tij e parë që u bë hit, titullohej "Tahir Sinani", këngë kjo që tregon shumë sakrificat e kombit shqiptar. Më datë 17 Prill 2011, Behxhet Korpuzi publikon videoklipin "Ibrahim Thaçi". Videoklipi u prodhua nga Bleri...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentKosoven E Bojm Shqiperi (2016)

☆☆☆☆

Krisen Topat Ne Pashtrik (2016)

☆☆☆☆☆

Kosova Ka Dhan Shum Trima (2015)

★★☆☆☆

Kenge Kreshnike (2014)

★★★☆☆

I Shtrenjte Dhe I Dashur

☆☆☆☆

Prej Drenice Kushtrim Po Vjen

☆☆☆☆☆

Drite E Prishtines E Drite E Tiranes

☆☆☆☆☆

Filloj Dasma Në Drenicë Të Kuqe

☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Isuf Berisha

Haxhi Prenku

Beqir Gashi

Sabit Bilalli

Zenel Zekolli

Syrja Etemi

Rifat Mulaj

Miftar Meta

Florent Nushi

Fehmi Kastrati

Tags: Behxhet Korpuzi, Bexhet Korpuzi


Komente mbi këtë artist