Johan Bejerholm
Johan Bejerholm

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Suedi
  • Jeton në
  • SuediBiografia

BIOGRAFIA: Johan Bejerholm është një autor këngësh i njohur. Johan Bejerholm është një producent, tekstshkrues dhe multi-instrumentist me bazë në Suedi. Për më shumë se një dekadë, Johan shkruan këngë hite me artistë ndërkombëtarë. Ai ka shkruar për një gamë të larmishme artistësh si Basshunter, Arash, MLTR, Gunther, Hasse Andersson dhe Look Twice. Në vitin 2015 Johan fitoi diskun platin me Hasse Andersson dhe këngën "Guld & gröna skogar"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0