Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mc Beka - Shalakate Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

MAXI p’e tun’ edhe p’e shkun’
Edhe me kuka ti p’e lun
S’di çka po mshefet n’er at mini fun’
Veç luje ti e mos shko tjeter kun’
Sa ma shum’ dridh e rrotullo
Shkuni shkuni ti ato le t’kcejn k’cejn kudo
Mos harroni se Beka k’tu o
Shum’ me qef vazhdo e me to me to sulmo

T’kisha m’lu me miliona
Edhe me dukat me tona … tona
E kishe kuptu qe bota osht’ e jona
Veç me mujt edhe nihere me shalaka a at
T’kisha m’lu me miliona
Edhe me dukat me tona … tona
E kishe kuptu qe bota osht’ e jona
Veç me mujt edhe nihere me shalakat - dhe me hallakat.

Ref
Shalakate hallakte
Shum’ o’ ka ma then
Shalakate hallakte
Shum’ o’ ka ma then
Shalakate hallakte
Shum’ o’ ka ma then
Shum’ Shum’ o’ ka ma then
Shum’ Shum’ o’ ka ma then

Strofa 2
Extra pe dridh e s’po priton
E teper me’çem je ka e rrotullon
Per nime ti je veç ka na provokon
Qyshtu qysh je ti ka bon
Kapi qoji nalt e maji ti ato sa ma perpjet
Livriti sa ma shpesh se ja ka nis mu bo shum’ nxe’t
Shkuni si POM POM*, nisja bo LLOM LLOM
Rumullak e shum’ t’omla i ki ti si BONBON

T’kisha m’lu me miliona
Edhe me dukat me tona … tona
E kishe kuptu qe bota osht’ e jona
Veç me mujt edhe nihere me shalaka a at
T’kisha m’lu me miliona
Edhe me dukat me tona … tona
E kishe kuptu qe bota osht’ e jona
Veç me mujt edhe nihere me shalakat - dhe me hallakat.

Ref
Shalakate hallakte
Shum’ o’ ka ma then
Shalakate hallakte
Shum’ o’ ka ma then
Shalakate hallakte
Shum’ o’ ka ma then
Shum’ Shum’ o’ ka ma then
Shum’ Shum’ o’ ka ma then


Ky tekst u dërgua nga Hazer


Nuk kemi video për këtë këngë.


Mc Beka
Publikimi: 06/01/2016
Teksti: Mc Beka
Video Produksioni: Think Creative


Mc Beka - Shalakate
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shalakate".
3. Video është e këngës "Shalakate", por nuk këndohet nga Mc Beka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mc Beka:


Komente 0