Beku I Londres
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Beku I Londres është këngëtar i njohur. Beku i Londres Eshte Kengtar Nga Tirana i cili jeton ne Londer. Ka kenduar live ne shume restorante shqiptare ne Londer poashtu ne ca koncerte ne amerik kendon edhe me oktav, shume njerz i thuajn hash albumi i tij i par 12/08/2013 eshte realizuar ne Londer ne Ledion Media producenti i muzikes se albumit eshte Lavdim Kamberi (nga Mitrovica) janar 2014 realizoj video clipin e pare me titullin Mos me Shiko. Ledion Media Eshte Studio Mjaft e Fuqishme, Tere Albumin e Bekut e ka hidhur ne treg n'ter boten po ashtu ne iTunes.

Më datë 23 Prill 2019, Beku I Londres publikon videoklipin "Goten Plot".

Më datë 30 Korrik 2019, Beku I Londres publikon videoklipin "Tironse Me Sy Blu".

Më datë 6 Nëntor 2019, Beku I Londres publikon videoklipin "Shqiponjat E Maleve".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  fitimemo