Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Beqir Gashi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Rrezor (Mleçan) 
  • Mosha:
  • 54 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Beqir Gashi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Babai i tij ishte i njohur në interpretimin e këngëve kreshnike me pasion e mjeshtri të rrallë. Ai vazhdon të kujtohet edhe sot e kësaj dite, me emrin e respektuar Mixha Sefë, ndërsa në tërë Kosovën vazhdon të kujtohet me emrin Sefë Mleçani. Në letërsinë Popullore, cikli i këngëve kreshnike fuqizonte ndjenjat e atdhedashurisë tek dëgjuesi dhe mobilizonte shpirtin shqiptar për t’u përballur me pushtuesin sllav, për mbrojtjen e lirisë, trojeve, gju...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Behxhet Korpuzi

Rifat Mulaj

Isuf Berisha

Sabit Bilalli

Zenel Zekolli

Nimet Leka

Hajro Pepa

Thoma Mahilaj

Hidaver Osmani

Remzi Leka

Tags: Beqir Gashi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet