TEKSTESHQIP

Beqir Gashi
Uck
Lyrics

hejjj brez pas brezi nan kosova
ka rrit burra djem sokola o hejjjjjjjjjjjj
per liri luftun ter jeten
gjith qelik kan ba qendresen o hejj
me flutru si ni zog mali
per me qa lartsin UCK-ja marshon
ne therandë hejjjj mesin rrezet
eee liris e liris o hejjjjj

Hejj luft po bajn do burra te vendit
kta jan nipat e Skenderbeut o hejjj
thret kosova legjendari
komandant Adem Jashari o hejjjjjj

Sa her vjen te ne qershori
qdo 13 qe na solli zë deshmori
sikur thot hejj per kete dit nuk duam
lot s'duam lot o hejjj

Hejjjjj qenkan rrit malet me lisa
po buzqeshin sot dhe fmia o hejj
hidhet vallja sjell dasmoret
po na prijn fmit e deshmorve o hejj

Gjith deshmort e kan ni emer
shiptaria i ka ne zemer
gjaku i tyre na u ba drit
hejjjjjj ma gezofsh Theranda ket dit
oo ket dit o hejjj

DËRGOI: