A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Beqir Telaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  116
  • Vendlindja:
  • Banjë (Malishevë) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Slloveni 
BIOGRAFIA: Beqir Telaku është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore folklorike. Këndon kryesisht këngën e mirëfilltë popullore. Hapat e parë i merr në Ansamblin "Besa", të fshatit ku ishte lindur. Ka realizuar dy bashkëpunime, një me Flora Gashin dhe tjetrin me Afërdita Demakun, të ciës këngë do ja realizojnë dhe klipin. Beqiri jeton dhe vepron në Celje të Sllovenisë. Në vitin 2011, Beqir Telaku publikon albumin "Shamija Po Sillet". Më datë 27 Korrik 2012, Beqir Telaku publikon videoklipin "100 Vjet Flamur". Në viti...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Kenge Dasmash Live 2015 (2015)

Shamija Po Sillet (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Ktu Gjithmonë Do Të Jet Shqipni
Dhendri Dhe Nusja
100 Vjet Flamur
Ka Mbaru
Deshmorit Ibrahim Mazrekut


Artistë Të Ngjashëm:

Armend Shala

Sedat Rama

Korab Jetishi

Big Boy Niti

N.A.G

Monny

Ex King

Izi

ZeeroMan

Valon Rama


Tags: Beqir Telaku, Beqa

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019