Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Berksan

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
 • Emri i Vërtetë:
 • Berksan Özer
 • Vendlindja:
 • Ankara 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Turqi 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Berksan është një këngëtar i huaj i njohur. Berksan Özer, Türk şarkıcı, besteci, söz yazarı ve oyuncu. Berksan müziğe ilkokul üçüncü sınıfta başladı. Babasının Berksan'ın müziğe olan ilgisini keşfetmesiyle Ankara Radyo Evi'nin açtığı bir sınavla Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu'na girdi. Özgen Gürbüz yönetiminde beş yıl çocuk korosunda çalışmalarını sürdürdü. Daha sonra Tuncay Yalın'dan şan dersleri almaya devam etti. Solo olarak ilk sahne deneyimini Ankara'da Cabere adlı kulüpte gösterdi. B...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ceza

Mustafa Ceceli

Baris Akarsu

Christos Cholidis

Tose Proeski

Nick Kamarera

Philippe

Ismail Yk

Alfonso Herrera

Pantelis Pantelidis

Tags: Berksan, Berksan Özer


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet