Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besa Breca

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  54
BIOGRAFIA: Besa Breca është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Besa Breca, soprano dhe këngëtare e muzikës së lehtë ka përfunduar Liceun Artistik "Jakov Xoxa" në vitin 2007 dhe Akademinë e Arteve në degën kanto në vitin 2011. Daljen e parë në ekranin televiziv Besa e ka pasur në vitin 2004 ku mori pjesë dhe u kualifikua si finaliste në dhjetëshen më të mirë në Ethet E Së Premtes 2. Në vitin 2012, Besa Breca merr pjesë në X Factor Albania 1 duke u kualifikuar si finaliste në dhjetëshen me të mirë. Prej ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

X Factor Albania

Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Besa Breca

Komente 0