Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Besa Krasniqi - Mos Mendo  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

25/04/2012

2012-04-25T11:20:38+00:00

Pjesëmarrëse në

Top Fest 9Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Mendo" kënduar nga Besa Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

TNT - Mos Mendo

Mikee ku tee jesh edhee Fatinn ku taa kesh , Mos Prit Te Mbarojj , Si Mes nesh Kur Perfundoj , Ti e di Shum Miree , See Cdoo Dit e miraa S'vjenn , Endee Thuaa Miree me Njehh , ta Them Prap Mos u Genjee ...

Ref:
Mossssss mendoo Jo Pa Tyy Jetaa S'mbaroon ,
Mossssss Mendoo See pa Tyy Nuk Shkoon ,
Mossssss Mendoo Jo Per Tyy Un Maa Nuk Ndjej ,
Mossssss Mendoo Rrugenn Sdoo ta Kthej ...

Kohaaa Qe kaloj Kur Nee Ishimmm Bashk Tee dyy , Do tee tee mesojj Saa Shumm Vlen Njee Dashurii , Ti e Dii Shumm Miree See Cdoo Ditt e Miraa S'Vjenn , Endee Thuaa Miree me Njehh , ta Them Prap Mos u Genjee ...

Ref: ( x2 )
Mossssss mendoo Jo Pa Tyy Jetaa S'mbaroon ,
Mossssss Mendoo See pa Tyy Nuk Shkoon ,
Mossssss Mendoo Jo Per Tyy Un Maa Nuk Ndjej ,
Mossssss Mendoo Rrugenn Sdoo ta Kthej ...

Erblini - Mos Mendo

Ximii..
erblin..
dona ti e din qe pak osht me te thon te duu..

ref:
Mos mendo se te kam harruar qdo nat jom duket te ondrruar mos ik andej jo jo mos ika andej dashurin pa ty sdua ta ndjej.

Qdo moment qdo sekond per ty po mendoj
i vetmuar ne mesnat 1 pergjigje e
kujtoj fjalet e tu qe ke lindur per mua kujt buzqeshjen tane dhe fjalen te dua
e Kujtoj prekjen e par puthjen e par
1 shikin e 1 buzqeshe zemren ma pater marr
zemer tapata fal me dy durt ta kom dhur ti ishe gjithqka per mu ishe ajo qe une e du.

ref:
Mos mendo se te kam harruar qdo nat jom duket te ondrruar mos ik andej jo jo mos ika andej dashurin pa ty sdua ta ndjej.

dashurai osht e humbur se pa ty smuj me ndej kur qdo nat e kujtoj po ondrrat nuk muj mi shpreh ondrrat i shti ner dhe e funeralin e maj ne men ishe pjes e jetes tem ishe ishe gjithqka qe me dhem
ishe ajo qe e duu ishe ajo du me pa ti je frymarrja jem qe nuk munda pa to nuk dojsha mu nda po tjert me dhan shkas se nuk po du ma shum veq me kthy kohen permas

ref:x2
Mos mendo se te kam harruar qdo nat jom duket te ondrruar mos ik andej jo jo mos ika andej dashurin pa ty sdua ta ndjej.

Habibe Ostreni - Mos Mendo

Gjithcka filloi nga nje miqesi
dhe kaloi ne nje dashuri
por cfar ndodhi as vet se dii shpejt mbaroi kjo per ne te dy

pse keshtu vepron,pse fajin se pranon pse tani nuk flet t`verteten se tregon,ndoshta deshrion cdo femer ta provosh por ki shum kujdes se rend mund te deshtosh

ReF:Por kur mos mendo se per ty dot vuj mos mendo isha e jotja dhe smund te jem e askerkuj une ende jam e re jeten e jetoj por tani kam mesuar qe me djem si te veprojj

Une besoja fjalet qe mi the
Kur mpremtoje per nje jet te re
por tani nuk di me se kush je su brengose fare qe me le

Ti aspak nuk din nje femer si ta cmosh apo vec mendon mbi ndjenja te kalosh po me ri i qet nje dit do ta kuptosh se nuk eshte e lehte dike ti ta mashtrosh

ReF:Por kur mos mendo se per ty dot vuj mos mendo isha e jotja dhe smund te jem e askerkuj une ende jam e re jetene jetoj por tani kam mesuar qe me djem si te veproj

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Besa Krasniqi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet