Më mbaj mend (për 1 muaj)


Besiana Mehmedi - Nenes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nenes".
3. Video është e këngës "Nenes", por nuk këndohet nga Besiana Mehmedi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Besiana Mehmedi - Nenes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

20/03/2013

2013-03-20T08:29:08+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nenes" kënduar nga Besiana Mehmedi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

B-Flow - Nenes

Rina:
Kom Dashni per ty Moj nane
Derisa te vdes
Po du me t'pa t'lumtur ty
Kete dite jam ka e pres

Sa ke ba per mu e di
E di smuj me ta kthy
s'paku do tmundohna nane
zemren kurre mos me ta thy

B-Flow:
Nane ti me rrite Ti me bane burr
N'kushte t'veshtira por nuk u lodhe kurre
Kur isha n'shkolle fillore me percjellshe deri n'oborr
M'puthshe n'dy faqet thojshe ki mu ba doktorr
Nane doren kur ta preki gjej qetesim
Brengat mi largon ti kur m'jep ledhatim
Ti dua syt , t'kom engjull oj nane
Do krenohesh me mu , besen ta kom dhane
Lej njerzit qa flasin se fjalt nuk nalen
Njerzit sikur une n'veshtirsina ngjallen
E ti baba jem t'lutem ki durim
Rrugt e kqia i lash i gjen n'permirsim
Sa me mund mkeni rrite kurr nuk jau harroj
E sa tjom gjall n'kete jete do t'ju respektoj
E ti qe pom ngon prindt maj afer vetes
Se ni dit vdesin e nuk i dihet jetes

Rina:
Kom Dashni per ty Moj nane
Derisa te vdes
Po du me t'pa t'lumtur ty
Kete dite jam ka e pres

Sa ke ba per mu e di
E di smuj me ta kthy
s'paku do tmundohna nane
zemren kurre mos me ta thy

B-flow:
Repi m'silli shume probleme
E di mkeni kundershtu
Po qdo problem qe e pata
Ju prape jeni kan me mu
E di kom gabu n'at koh jom kan i ri
Repi m'boni t'eger e i thojsha vetes G
M'kujtohen policia kur m'lidhen para teje
E kur ta pash ftyren nane meniher u zbehe
Loti t'shkojke per faqe the mos ma merni djalin
Qysh mem hek prej durve tyne ti e kishe hallin
Nuk du mi kujtu mo ato raste trishtuse
Tash jom bo djale i mire du me mar ni nuse
Andrrat qe i ki du me ti bo realitet
Du me t'pas afer kurr mos met lan vet
Du me t'pa tu qesh nuk du met pa nervoz
Nuk jom mo ai djali nane qe lujsha bixhoz
Nane boma hallall per krejt ato gabime
Tash jeta jeme nane ka me pas ndryshime

Rina:
Kom Dashni per ty Moj nane
Derisa te vdes
Po du me t'pa t'lumtur ty
Kete dite jam ka e pres

Sa ke ba per mu e di
E di smuj me ta kthy
s'paku do tmundohna nane
zemren kurre mos me ta thy (2X)

Mahmut Ferati - Nenes

Me lot n'sy po e knoj kangën
M'ka randu malli për nanën
Qysh n'droj jetë e shkoj aq shpejt
Mduket kur me ta skam nejt
N'shpi te vjetër në katund
Para syve mdel gjithkund
Trokas nder e zemra mdigjet
Unë e thras ajo s'përgjigjet

Lotët për nanën smund po i ndali
Malli saj i rand sa mali
Zoti madh sa lot m'kan ra
Banja lule n'at dunja

II
Besimtare shumë je lut
Me at za t'amël me at za t'but
Qysh një dit su derxhe n'shtrat
Ah moj nan pak tnejta ngat
Jam mundu për ty nkët jet
Por shumë borxh hala t'kam mbet
Kërkush nanës n'ket dunja
S'mundet borxhet me ja la

Edmond Mancaku - Nenes

o nene ku je, me mungon
per cdo nate mallin e nxjerr
mes endrrash plot
permes dhimbjesh te kujtoj
sa nevoj qe kam
ate te ngrohten dore askush sta fal

o nene ku je, a me degjon
keto fjale i shatitem sa ishe gjalle
dhe vajtoj vetem nene
mes trishtimit qaj
asnje dashuri ne bote s'te zevendeson

Dhe malli nenes qofte ai qe nuk shuhet kurre
syt e zemres e shikojn dhe atje larg
ty te lutem zot i madh
veq nje nat sillma ti pran
serish ne kraht e saj dua te qendroj

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Besiana Mehmedi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë