A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Besim Bunjaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Besim Bunjaku është një autor këngësh dhe këngëtar i njohur. Besim Bunjaku është një kantautor nga Prishtina. Jeton në Prishtinë dhe ka mbaruar studimet në Fakultetin e Kulturës Fizike dhe Sportit në Prishtinë. Është vëllai i kompozitorit të njohur Arsim Bunjaku. Ka kompozuar disa këngë për emra mjaft të njohur të muzikës siçjanë: Shkurte Fejza, Ilirët, Labi, Teuta Selimi, Shkenda Dubova etj. Më datë 11 Tetor 2012, Besim Bunjaku publikon videoklipin "Shqiperi"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

» Dërgo Një Këngë »
Artistë Të Ngjashëm:

Albatros Rexhaj

Ilir Bajri

Sokol Marsi

Gent Demaliaj

Muharrem Xhediku

Vasil Dede

Çesk Zadeja

Alfred Capaliku

Kastriot Gjini

Granit Gashi


Tags: Besim Bunjaku, Bica

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019