A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Besim Bunjaku
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 46
  • Birthday:
  • 5 March 1973
  • Zodiac sign:
  • ♓ Peshqit
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Besim Bunjaku is a popular songwriter and singer. Besim Bunjaku është një kantautor nga Prishtina. Jeton në Prishtinë dhe ka mbaruar studimet në Fakultetin e Kulturës Fizike dhe Sportit në Prishtinë.

Është vëllai i kompozitorit të njohur Arsim Bunjaku. Ka kompozuar disa këngë për emra mjaft të njohur të muzikës siçjanë: Shkurte Fejza, Ilirët, Labi, Teuta Selimi, Shkenda Dubova etj.

Më datë 11 Tetor 2012, Besim Bunjaku publikon videoklipin "Shqiperi".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Facebook

Profile

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019