Më mbaj mend (për 1 muaj)


Besjan Gashi - Jemi Nda
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jemi Nda".
3. Video është e këngës "Jemi Nda", por nuk këndohet nga Besjan Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Besjan Gashi - Jemi Nda Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

10/06/2017

2017-06-10T12:00:02+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jemi Nda" kënduar nga Besjan Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sinan Vllasaliu - Jemi Nda

Jemi nda
Jemi nda
Asnjiherë ne dy s'kemi me u pa
Krejt po thojn banu i fort, maju burrë
E ka pas dashni e s'muj me harru kurrë

Nëpër neja dali, luj
Krejtve pijet ju paguj
E me zor kërkoj shoqni
Se pa ty në shpi
Unë vet nuk rri
Nëpër neja dali, luj
Krejtve pijet ju paguj
Shokt e mi, un nuk po muj
Mos më thoni kurrë "maju burrë"

Jemi nda
Jemi nda
Me jetu ma vullnet nuk ka
Shkoj çdo dit, krejt po thojn ka me t'kalu
E kam dasht me zemër e s'muj me u shërru

Nëpër neja dali, luj
Krejtve pijet ju paguj
E me zor kërkoj shoqni
Se pa ty në shpi
Unë vet nuk rri
Nëpër neja dali, luj
Krejtve pijet ju paguj
Shokt e mi, un nuk po muj
Mos më thoni kurrë "maju burrë"
2x

Skerdi - Jemi Nda

Kam marr vesh që je veshur me të bardhë
O sa me ke vrarë, me ke vrarë, me ke vra
E sot një tufë lule mbaj të tharë
Që nga dita kur ne dy

2X
Jemi ndarë
Jemi nda
Jemi nda
E kurr ty më s't'kam pa

Unë krejta i kam humb
Se krejta ti kam dhon
Eci me plagë në zemër çdo hap para më lëndon
Akoma shum të du dhe pse ka përfundu
M’thuj ku mbetëm ne
Dashnin kujt ja dhe
M’thuj ku mbetëm ne
Ti m'ke shti në dhe
M’thuj si po ndihesh sot
A ki më plagë e lot
E ke vra vetën tënde
Kshu ka dhembje e ftoht
T'lutem ti dil prej meje
Dil prej ëndrrave, leje
Shpirtin tim të fleje
Vazhdo ti tjetrin gënjeje
Se sytë e tu qajn për mu
Edhe njerë mu bashku
Aq sa t'kam dasht t'urrej
Ai lart ka me t'gjyku

Kam marr vesh që je veshur me të bardhë
O sa me ke vrarë, me ke vrarë, me ke vra
E sot një tufë lule mbaj të tharë
Që nga dita kur ne dy

2X
Jemi ndarë
Jemi nda
Jemi nda
E kurr ty më s't'kam pa

Dre-To1 - Jemi Nda

Ref.:
Sa shum o shpirti jem, tash ti me mungon,
po vuj per ty, pse nuk pom kupton,
kur kur ska met lan, ti vet um ki than,
kallzom kush kan e ka lan,
pse na mu nda, pa hiq kurgjo.

Raptura I:
Kurgjo nuk pom shkon prej dites qe jemi nda
qysh je a ka naj sen tre kurgjo, jo nuk ka,
shpesh e pys veten athu, a kthehesh prap te un
prej gabimit qe e kam bo tash une jam pendu,
po du met taku, met kap per dore e met tregu
se sa te du, met qu nqdo vend qe hala nuk o zbolu,
sa her tkujtoj, e sa vite kan me shku
i ri a plak une ty ka met kujtu,
e ngushlloj veten tu mendu qe ki mu kthy te un
mu kan prap bashk un me ty, e ti me mu,
por jo e di qe ska mu kan mo kshtu
se di qka bona zemer, si pata ment kerkun,
besom prej dites qe je largu
qysh me kesh un kam harru,
i njejti jam skam ndryshu
veq n'hander e di qe une muj met taku,
pse kaq shpejt um ki harru.

Ref.:
Sa shum o shpirti jem, tash ti me mungon,
po vuj per ty, pse nuk pom kupton,
kur kur ska met lan, ti vet um ki than,
kallzom kush kan e ka lan,
pse na mu nda, pa hiq kurgjo.

Raptura II:
Edhe pse tash te ti, une skam mo ven
ti ki me mbet perjet n'zemren tem,
dikur dojshe me fol me mu e sot nuk pom njeh
diqka n'zemre osht kam therr,
pse kurgjo nuk o si dje,
ka me majt prentimin edhe vet ti ki me pa
ska mo palidhje si fmi, na dy mu nda,
per me kuptu se sa te du
yjet n'qiell duhet mi numru,
mendoje ni deshir nese 1 yll nket nat dot bjen
lype dashnin qe me pare sun e blen,
athu veten qysh pe nin tash pa mu
a pot jep dikush lumturi ma shum se un,
ku je hup qe sa vite une nuk te shoh
athu kur te takoj mo as qe nuk te njoh,
hija jote mas meje po vjen
spom len rahat, afer meje po flen.

Ref.x2:
Sa shum o shpirti jem, tash ti me mungon,
po vuj per ty, pse nuk pom kupton,
kur kur ska met lan, ti vet um ki than,
kallzom kush kan e ka lan,
pse na mu nda, pa hiq kurgjo.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Besjan Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë