TEKSTESHQIP

Besjan Gashi
Keq Per Ty Kur Flasin
Lyrics

Perseri ne shoqeri per ty fliten te verteta
Un te mbroj me gjelozi,u them se jan genjeshtra
Ohh gjdo e vertete sonte me vret,se un te deshta
Dhe nuk do tdoja keq per ty te degjoja

(refreni)(2x)
Pije me bine ne tavoline
Mendojne se mgezojn kur me qarrosin
Ohh ata nuk e din,ata nuk e din
Keq per ty kur flasin mua me vrasin

Perseri ne shoqeri per ty fliten fjale qe fyejn
Njerezit me kete gjelozi zemren po ma thyejn
Oohh gjdo e vertete sonte me vret,se un te deshta
Dhe nuk do tdoja keq per ty te degjoja

(refreni)(2x)
Pije me bine ne tavoline
Mendojne se mgezojn kur me qarrosin
Ohh ata nuk e dine,ata nuk e dine
Keq per ty kur flasin mua me vrasin
INFO
Publiku shqiptar çmon shumë edhe aspektin viziv, ndaj projekti muzikor u bë i disponueshëm tek audienca e gjerë i përpunuar mjaft këndshëm edhe me një videoklip, i cili u publikua më 18 Shtator 2006.