TEKSTESHQIP

Besnik Gjakova
Mos Me Kerko
Lyrics

Per dy ne ska zgjidhje ma, as marveshje ska.
I Humbe te Gjitha N´Jet, N´zemer me ke vra 2x

A smendove pak per mu
qe te kam dasht shume
Kush te ndau ty prej meje Daphnis mej dhan Fund 2x

Kjo Dashni mbaroj per jet
Veq Kujtime Naka mbet
Mos me kerko as ni her
Zemres Time ike dhan Zeher.

I Hargrove sa jet tonna qka kem perjetu
E Harrove dhe Takimin ne ku jem Taku 2x

I Mbylle gjitha rruget N´Kater an si mur
mke lendu mke vra ne zemer smund te harroj kurr 2x