Bessi
Bessi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Besmir Gjyli:

Biografia

BIOGRAFIA: Bessi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. BESSI (Besmir Gjyli) udheton ne Hip-Hop-in Shqiptare. Ai ngriti "SCARFACE PRODUCTIONS" ku filloje te prodhoje muzike te mirfillte per tregun shqiptare. 1 Dhe i vetmi i paperfshire ne asnje skandal te mirnjohur si kopjimi i kengeve ne internet dhe ripunimi i tyre. Ka bashkpunuar me: Krimineli, JR, Blazer, LLeDU, si dhe me te gjithe kengetaret qe menaxhon dhe promovon Scarface PRODUCTIONS: MC-G, ANDONE, GUCCI, LITO, DODA etj. Në Prill 2005, Bess...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 1