Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bessi - Me Shum Risk Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


SCARFACE SCARFACE SCARFACE....

Ref 2
Masi ti boj te tona senet kthehem bitin per me plas une/
Back vocals
Permes turmes marshojne tgjithe ushtart ne turme/
Back vocals

Vers 1 (BESSI)
Me shume risk puna pisk nbrez grykene alltis/
E mushi click clack pllumat gati per mu nis/
Se besom se kane te gjat lakun ne fyt kam me ja sill/
Deshiren e kam te zjarrte friken npalc me ja lidh/
Po rri npaqe teme Jo se prej prej tyne frigohem/
Kur e di qe kurvat ket pune kane ma mire masturbohem/
Se e dine ata kur nisem per sulm/ UNE tve ngjum/
Cai bone vetes cun/Kur mke fobi pse karin lun/
Mos harro se kam nafak me rujt/ besi nuk ka kohe me tgjujt/
Tipat duhen me pas bole me i thone besit me u rujt/
Fmi te kqi/shkoni ne shpi/ kur skeni mundesi/
Mos merni iniciativa qe nkent bote skeni me i arrij/
Ju a fiki llampat ju coj ne errsine/ poshte nentoke/
Tlargoj prej durve tnones ajo fillon tu derdh lot/
Kurrgjo mos tmes merak ca ke kerku une do ta jap/
Pasojat qe kam me tlone premtoj dhe njeten tjeter Kane me tzgjat/

Ref 2
Masi ti boj te tona senet kthehem bitin per me plas une/
Back vocals
Permes turmes marshojne tgjithe ushtart ne turme/
Back vocals

Kur dun me thone dicka ta thone direk se nuk me plas/
Nese them kush eshte per gare nuk po te shtyj me u perplas/
Te tone po morin flak a thu se nonen ju a preka/
Harrojne se nuk eshte fai im nese nivelet nuk jane te njejta/
Se kam goxha klas goxha emer qe po shkelqen/
Stilin ma tvecant ne shqiperi qe nven tlen/
E verteta eshte e sakt dhe keshtu vazhdon te jete/
Une knoj per njerz tvecant qe meten real perjete/
Nisem si shigjete sjell kjametin e vertet/
Tshkaterrojen menimet ne koke kur shikon parrullen ne gazete/
Ve ve vec na skopjojme ve ve vec na rrep bojme/
qendrrojme produkti ma me vlere ne ket vend ku po jetojme/
Kto miskonja qe pickojne ne direksion po gabojne/
Permes komve kapni rakun se e di qe adhurojne/
Hajde pra mo mos prisni lart me lart rrugen ngjisni/
Hajde tju dhim ftyrat para seee(Call the cops)/

Ref 4
Masi ti boj te tona senet kthehem bitin per me plas une/
Back vocals
Permes turmes marshojne tgjithe ushtart ne turme/
Back vocals


Ky tekst u dërgua nga  DeNo1Bessi
Publikimi: 07/11/2011


Bessi - Me Shum Risk
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Shum Risk".
3. Video është e këngës "Me Shum Risk", por nuk këndohet nga Bessi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bessi:


Komente 0