Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bessi - Kontrollin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ref(2)(BESSI)
Shpesh here e humi VETDIJEN them se e teproj/
Kur ne cmenduri njerzit po i coj/
Bota vazhdon e sillet une ne kome qendroj/
Rruges teme deri sa nen dhe te shkoj/

Vers 1 (BESSI)
Boni gati per rrep te rond/Boni gati per rrep te gjone/
Boni gati coni nkome/Boni gati per mission/
Se si ce ka zokon ky djale shpesh her ndryshn ftyr/
Bohet nkry i cmenum illuminatin sheh ne pasqyre/
Eshte pakti i blem i shkrum kush do maj pasoje/
Eshte pakti mush me dhune te thahet fjala ngoje/
2 Tyma karikoj djemve jau percoj/
Dor ndor doren zmer per tgjithe ata qe meritojne/
Shpesh po nina keq se kurvat na rrethojne/
Shume her spo pi konjak se djali jem nqell shkoj/
Krimineli ma boy legjanda vazhdon te Mes/
Edmond a.k.a krimineli pa prapashtese/
Ha self made soldier/
When i had the change i told yaaa/
Look your self man your the beast/
Flavur rapper on top of the list/

Ref(2)(BESSI)
Shpesh here e humi kontrollin them se e teproj/
Kur ne cmenduri njerzit po i coj/
Bota vazhdon e sillet une ne kome qendroj/
Rruges teme deri sa nen dhe te shkoj/

Vers 2 (BESSI)
Se Fama Ta shkaterron jeten/ fjalet vin ne vesh/
I nigjoj i kthejll edhe pse nftyre rri tu qesh/
Se fama eshte per te gjithe po jo per mu/
Gjithshka buron me shpirt e shpirti sdon me u pagu/
Une prap rri i njejte ku kam qene jom/
Ne te njeten lagje verdalle tu ec nkome/
Ne te njejtin cep ku kam nis me pi bar/
Ne tnjejtin ven ku me nacut Jena bashke/
Shtrigat e flliqme qe ma para sme shihshin me sy/
Sot kthehen a bon me nejt me ty/
Hiqmu kurv ca PO zhy kart/
Burri qe eshte burre Ntru e ka te qarte/
Se Vec I femen njete per mu ka qit gjak/
vec per nje femer kam dashni e jeten jap/
Per tjert ska met gjo vec Me bo I cop rruge/
Si tmaroj rruga pershendetu se rika seshte mo çute/

Ref(4)(BESSI)
Shpesh here e humi kontrollin them se e teproj/
Kur ne cmenduri njerzit po i coj/
Bota vazhdon e sillet une ne kome qendroj/
Rruges teme deri sa nen dhe te shkoj/


Ky tekst u dërgua nga  DeNo1Bessi
Publikimi: 07/11/2011


Bessi - Kontrollin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kontrollin".
3. Video është e këngës "Kontrollin", por nuk këndohet nga Bessi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bessi:


Komente 0