Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  20
(1947-2015)  
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Betim Muço është një shkrimtar dhe autor këngësh i njohur. Betim Muço ishte shkrimtar shqiptar. Ai studioi për fizikë në Universitetin e Tiranës. Punoi fillimisht si mësues në Krujë. Nga 1974 deri në 2001 punoi si sizmolog ne Institutin e Sizmologjise të Akademisë së Shkencave në Tiranë, ku fitoi gradat Kandidat i Shkencave dhe Doktor i Shkencave e më pas titullin Profesor. Veç krijimtarisë letrare origjinale dhe publicistikës ka përkthyer në shqip një sërë autorësh si Grin, Bellou, Mishima, Munro, Xhojs...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Ndoc Gjetja

Agim Shehu

Jorgo Bllaci

Teodor Keko

Bilal Xhaferri

Fatmir Terziu

Arshi Pipa

Ndoc Papleka

Isuf Luzaj

Koçi Petriti


Tags: Betim Muço, Betim Muco

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet