Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Bexhet Jagodini - Rrushja

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrushja".
3. Video është e këngës "Rrushja", por nuk këndohet nga Bexhet Jagodini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bexhet Jagodini - Rrushja  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

10/09/2016

2016-09-10T08:08:40+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rrushja" kënduar nga Bexhet Jagodini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ardian Limanmera - Rrushja

tash ca muj rrushen e du
shum po vuj du mej tregu
tash sa muj jam si pa koh
kur mthot rrushja mka veq shok e
ai... vaj vaj vaj

rrushja si kalavesh rrushi
kur me qesh me djeg si prushi
mjep ni kokerr me provu
o jam i ri smuj me duru
ai... vaj vaj vaj

Rrushe moj me le pak koh
mos me marr veq si shok
nuk jom engull un me krah
sun durohem deri nsaba

deri nsabah smuj me duru
rrushin dot pa e provu
jom i ri e po mvlon gjaku
ti me dogje prej meraku

Daim Lala & Buqe Rama - Rrushja

Daim Lala

krejt boten e kam kerku
si ti zemer skam taku
pusto mla syt e zi
pasha zotin te du ty x2

ta ha syrin rushi jem
ti te kam per qefin tem
mija zemra me mi dhon
me zemren ton nuk e ndroj x2

Buqja

zemren time o e more
ste leshoj o shpirt prej dore
me dashni na kalon jeta
si romeo dhe xhulijeta x2

ta ha syrin rushi jem
ti te kam per qefin tem
mija zemra me mi dhon
me zemren ton nuk e ndroj x2
Më Shumë Këngë Nga Bexhet Jagodini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet