A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Beyonce

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  55
  • Vendlindja:
  • Houston 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Beyonce është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Beyonce Giselle Knowles filloi të këndonte në moshën 7 vjeçare. Në moshë të re ajo merrej me kërcim dhe këndonte në kishë. Beyonce dhe kushërira e saj Kelly Rowland u takuan me Latavia Robertson dhe së bashku me Letoya Lucket krijuan grupin Destinys Child. Grupi u shfaq për herë të parë në vitin 1990 dhe në një periudhe 10 vjeçare shiti 33 milionë kopje në botë dhe fituan shumë çmime Grammy. Në 2001-shin Beyonce luajti disa role në filma dhe u bë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Keri Hilson

Nicole Scherzinger

Ciara

Miranda Lambert

Christina Aguilera

Kelly Clarkson

Jennifer Hudson

Britney Spears

Katy Perry

Nicki Minaj


Tags: Beyonce, Beyoncé Knowles

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019