Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Basta & Anxhelo Koci - Si Melodi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11

Hey ajo nuk kishte fare stil si un
Ishte vetem Latine dhe fliste shume
Kishte Flak e kthente koken lart
dukej sikur merrej me magji
e un rrija larg
femer pa komplekse nje barbi buz liqenit
e gjeta veten time neper notat e refrenit
e veshur si Kubane pa asnje lloj problemi
ekstra kom pagujt vec tja siguroja vendin
qeshte ChoKo me Kakao konga preferume
m'imintonte sikur bonte rrep sa e llastume
ju afroja aa gjoja puthja vjen e fundit , ndoshta e ka nga melodia apo era parfumit vashdonte skemen e duhur se donte tisha pjes me ftonte ne disko se e dinte qe kercej
Nje gentelmen aty sdallonte cdo njeri
nese dorzohet njeher ti mos ja merr per dobsi

Ref.3X
Syt tek ti ate nate
ne cast humba veten
vetem pime cfare nuk tham
ne fund shihem neser

Big Basta:
Ok zemer trego ca do dhe un ta plotesoj
ditet kalonin me kot dhe ajo njesoj
fytyra si Hana Montana dhe trupi Jey Love
mbiemri Domencina
ajo shkendija ishte fakti pelqimit
se smund te imagjinosh ne limitin kritik
du me shkrimin antik ajo nuk dinte shume shqip
vec ishte e naturalizime qe nga viti 2000'
Banonim nje bllok larg rastisshim shume shpesh ndark
ndalonim flisnim per tperditshmen dhe jeten private
sepse ti ma veshtirsoje punen mboje per vete me fjal
dhe nuk e merrje asnje hap me shume se aq
loja me blof un e ti u bom loli pop
e doja vetem nje moment sa per opsesion
sa per informacion ka kalu shume kohe
ajo tashme eshte kthyer nvendin e saj....

Ref.3X
Syt e tij ate nate
ne cast humba veten
vetem pime cfare nuk tham
ne fund shihem neser


Anxhelo:
Ndalu pse ik ti ti nuk ke ku gjen me mire
por e mertion dhe ti
ty te bej te qeshesh se kam stil
pastaj tgjith e dine
se ne jemi bashk qe ne fillim
sa do kam nevoj per ty ti nuk e di

Ref.5X
Syt e tij ate nate
ne cast humba veten
vetem pime cfare nuk tham
ne fund shihem neser


Ky tekst u dërgua nga DiamantalAnxhelo Koci & Big Basta
Renditja: Top 200
Publikimi: 21/11/2011
Festivali: Kënga Magjike 2011


Big Basta & Anxhelo Koci - Si Melodi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Melodi".
3. Video është e këngës "Si Melodi", por nuk këndohet nga Big Basta & Anxhelo Koci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Big Basta:


Komente 0