Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Basta - Trafik (Feat. Lyrical Son)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

BIG CITY
yEAHH(3x)

Ka sene qe sbon me dit
yeah
Mbaje koken lart edhe ec drejt(bb)
Ku rruga ka shum trafik

(Lyrical SON)

Jom kon i kulturum para se me ngu RAP
Thmi i edukum me palloma n'xhep
Gjith i interesum per femna e lek
Shum i komplikum per moshen e vet
E sot thom faleminderit ZOT
per tona qe i kom edhe tona qe nuk jon
Prap faleminderit ZOT
per krejt qka kom pas dje e krejt qka kom sot
plot arsye per mu qu nmengjes
i inspirum nmes edhe pse full me stres
Kalojn ditet javet shpejt si sekonda
Jeten se kom film po thriller me episoda
metoda jeh po pershtatum secili nmenyr tvet
veq faret prej situates dhe stilin ja la mases
ska pengesa qe nalen se mo gabime nuk boj
se ka njerz qu nuk falin...

Reff...
Ka sene qe sbon me dit
Mbaje koken lart dhe ec drejt
Ku rruga ka shum trafik

(BIG BASTA)

Dit e nat qyteti ka rradh
Makinat bejne trafik dhe njerzit kan pak
Temat kryesore sfidat ,
radio gazeta dhe semafori i kuq politika
un nga ti msova shum gjona heshtja eshte NONA
interesant se si nderlikohen gjonat
menohesh tbesh mir, quhesh snupi FACT UP
ke vetem ca persona qe do ulin prap

LULET E VJESHTES NE KETONE HEDHUR
RRUGET JAN PERPJEKUR NGA NJE MORI NJERZISH
JEMI SHUM LARG NE NGA SOT NE TE ARDHMEN
PASKA SHUM RREZIKeee E DI KU DO DALI////

(X3)
NKET BOT,Ka sene qe sbon me dit
ti maje koken lart dhe ec drejt
ku rruga ka shum trafikk

Lyrical son & Big Basta, Big CITY
WHAT'S UP

Ky tekst u dërgua nga Dijedon AjvaziFeaturing: Lyrical Son
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2012


Më Shumë Këngë Nga Big Basta:


Komente 0


Big Basta - Trafik
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Trafik".
3. Video është e këngës "Trafik", por nuk këndohet nga Big Basta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.