Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Basta - S'ma Njohe Zemren  (Feat. Flori Mumajesi)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Teksti:

Big Basta

Orkestrimi:

Flori Mumajesi

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Flori Mumajesi

21/08/2008

2008-08-21T01:42:29+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "S'ma Njohe Zemren" kënduar nga Big Basta.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "S'ma Njohe Zemren".
Videoklipi nga Big Basta i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Sidrit Bejleri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

S'e kam te leht te te kujtoi un tani
Ato vite qe kan mbetur larg
C'do gur i rruges fjalet tona i di
si mundesh vall ti kesh harruar
II
Por zemra nuk te fal thot mos harro
ishe ti qe shkele dashurin
mos mendo se bashk me ty jo jo
humba un dhe lumturin

Ref
Ti zemren time nuk e njohe dot jo
Ajo kurr nuk e pranon vetmin
Ndjenjes tende smund ti behesha rob
Njeriu s'rron ne jet per nje dashuri
Lumturia qe te jet e vertet s'jetohet vec me ty dhe mua
me mira zemra bashk kerkon ajo

Dhe s'mundet te jetoi kurr nje dashuri
qe vec per vete ka lulzuar
Pa boten brenda saj nuk jeton dot.Më Shumë Këngë Nga Big Basta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet