TEKSTESHQIP

Big Basta
Muzikes Sime
Lyrics
(Feat. Beatrix Ramosaj)

Falemnderit ma, çuni sot t'ka sukses
por aq kohe sa jam me ty, bej enderr realitet
me ty ka peshe fjala, me ty une jam dikush
ky ka afekt para teje, t'tregoj kush eshte kush

gjithmone ne degjojme t'flasin per dashuri
nona eshte gangsta dhe pse nuk e njohin
kto njerez viktime qe zhduken
çdo kompleks mi zvoglon largesite
nuk njeh kufi, ti sa po t'shef, bohet double D

frike s'kam nga vetja
tani kam siguri
Le t'flasin BLLA BLLA BLLA
po une jam prape me ty
Je nje retrospektive qe perpunohesh per mu
Rrespekt bashkpuntorve te mi qe mbeshtetje m'dhurun
Udhetimin per parajsen ta jap Vajtje-Ardhje
sepse po tm'e degjosh mu
merre jeten me tallje
po prape s'eshte faji im qe ti sot po ndryshon
perveç te tjereve jam me i mire
se jam pak pak i çuditshem

REF:
You know I'm famous, famous
Everywhere I go I up and big
Show it et might she
ride you ride you to the moon and back
So baby when I'll be calling calling
Come back 'cause we be rolling, rolling
take the champagne and pay the whole trip
pop up the bill and prepare to fly...

Me ty se bej dot genjeshtarin se zgjodha tjem real
sa probleme kam kalu qe me takimin ton tpare
tflas shume po prap ne te dy shkojme
vetem ti gjithmone mke pranu per kete qe jom

frymezim i bukur si dritat e qytetit
e mbushtur me mister, zemer, ti nuk je me vetem
sa per fantazi, atehere jam imazhi jot
do ti shikoj endrrat neper yje, udhetoj neper bote

sa her un lutem, lutem, eshte viti im
un do tjepem, dukem
per tipin tim ti je seksi, nota me perfekte, hyjnore
per mu dhe atehere tkthej ne rep, hej
dukem banal por te sillem i tille
por na vleresojne si dhe tmire dhe te keqinj,
per ne me kurr nuk do ket rendesi, zemer
un dhe ti ne mision per ne histori

You know I'm famous, famous
Everywhere I go I up and big
Show it et might she
ride you ride you to the moon and back
So baby when I'll be calling calling
Come back 'cause we be rolling, rolling
take the champagne and pay the whole trip
pop up the bill and prepare to fly...

DËRGOI: