Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big D

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. 
BIOGRAFIA: Big D është një këngëtar i njohur. Big D eshte nje rapper amerikan qe erdhi si ushtar ne 1999 ne Kosove. Gjate luftes ai pa dashamiresine e popullit shqiptar dhe prandaj vendosi te qendroje ne Kosove duke krijuar karrieren e tij si rapper. Ka bashkepunuar me shume kengetare shqiptar si p.sh. Linda Halimi, Real 1, Dj Blunt, Bertan Asllani etj. Eshte i martuar me kengetaren shqiptare Linda Halimi dhe tashme eshte kthyer te jetoje ne SHBA. Më datë 20 Korrik 2010, Dj Blunt publikoj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Bashkëshorti i

Linda Halimit

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Big D

Komente 0