Big D
Big D
Big D
  • Vendlindja:
  •  U.S.A.
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. U.S.A.
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Big D është këngëtar i njohur. Big D eshte nje rapper amerikan qe erdhi si ushtar ne 1999 ne Kosove. Gjate luftes ai pa dashamiresine e popullit shqiptar dhe prandaj vendosi te qendroje ne Kosove duke krijuar karrieren e tij si rapper. Ka bashkepunuar me shume kengetare shqiptar si p.sh. Linda Halimi, Real 1, Dj Blunt, Bertan Asllani etj. Eshte i martuar me kengetaren shqiptare Linda Halimi dhe tashme eshte kthyer te jetoje ne SHBA.

Më datë 20 Korrik 2010, Dj Blunt publikojnë videoklipin "Pump Up The Jam", në bashkëpunim me Real , Big D & Rona. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Në Dhjetor 2010, Linda Halimi & Big D marrin pjesë në Nota Fest 2010 me këngën "Supa Dupa Fly".

Në Nëntor 2010, Linda Halimi merr pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "All Mine", në bashkëpunim me Nora Istrefi & Big D.

Më datë 23 Prill 2011, Big D publikon videoklipin "City Life".

Më datë 24 Qershor 2011, Bertan Asllani publikon videoklipin "Shum Low", në bashkëpunim me Big D. Me këtë këngë, Bertan Asllani u paraqit në këto festivale: Netët e Klipit Shqiptar 10 (2011), VFM 2011 (2011).

Më datë 18 Qershor 2012, Baboo Darabuka publikojnë videoklipin "Hot Girl", në bashkëpunim me Dj Benity & Big D. Me këtë këngë, Baboo Darabuka marrin pjesë në Zhurma Show 2012 në vitin 2012.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: DeNo1 DeNo1  
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Big D »

Komente 0