Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Big G (Bahri Aliu)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
 • Emri i Vërtetë:
 • Bahri Aliu
 • Vendlindja:
 • Skenderaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Finlandë 
 • Mosha:
 • 36 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Big G (Bahri Aliu) është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Bahri Aliu aka Big G ka disa kohë që ka hyrë në tregun muzikor, dhe ka marrë pjesë në disa festivale. Reperi ka një album, i cili ishte publikuar në vitin 2000. Në Maj 2007, Big G merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Une E Di". Në Maj 2008, Big G merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Kthehu Baby". Më datë 21 Korrik 2009, Big G publikon videoklipin "Me Mungon". Videoklipi u prodhua nga Video Art. Më datë 30 Gusht 2012, Big G publikon vide...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

KOG

Sharku Mc

Terror A.K.A Shkupi

Geri (M)

Dashi

JMC

V-I-Z-I

Nde-Rim

Gezim Berisha

Ralien

Tags: Big G, Bahri Aliu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet