Big G (Bahri Aliu)
Big G (Bahri Aliu)
Big G (Bahri Aliu)
 • Emri i vërtetë:
 • Bahri Aliu
 • Vendlindja:
 • Skenderaj
 • Jeton në
 • Finlandë
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 5 Tetor 1983
 • Horoskopi:
 • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Big G (Bahri Aliu) është këngëtar. Bahri Aliu aka Big G ka disa kohë që ka hyrë në tregun muzikor, dhe ka marrë pjesë në disa festivale. Reperi ka një album, i cili ishte publikuar në vitin 2000.

Në Maj 2007, Big G merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Une E Di".

Në Maj 2008, Big G merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Kthehu Baby".

Më datë 21 Korrik 2009, Big G publikon videoklipin "Me Mungon". Videoklipi u prodhua nga Video Art.

Më datë 30 Gusht 2012, Big G publikon videoklipin "Sikur Star".

Në Maj 2012, Big G merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Me Ty", në bashkëpunim me Yllka Deliu.

Në Maj 2014, Big G merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Ndal".

Më datë 8 Prill 2018, Big G publikon videoklipin "I Dehur".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Big G (Bahri Aliu) »

Komente 0