Më mbaj mend (për 1 muaj)

Biggi Aka Bigrebel - Maturant (Feat. Albos)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Reff: ALBAN MARKAJ
Sonte une jam maturant
Me lot ne sy kjo nat po na ndan
Zemra brenda nje breng po e mban
Shokt e mi a do ti kem me pran

Verzion1# BigRebeL

E sa shpejt kalun ditet,e sa shpejt kalun dhe vitet
3 vjet ni klas edhe kurr su merzitet
ka pas probleme,ka pas edhe grindje
si qdo persona tjer ka pas edhe dhimbje
Po sot ti harrojm kejt,hallet e problemet
Maturant t`festojm,1 fillim tjeter te jetes son
Se kem shoqnin afer mo qe te na mbron
Se kem obligim me majt mo uniform
Gjdo send tash,n`jeten ton do te ndrron
Por kujtimi do mbetet e vetmja e mir e jon pergjithmon
Ti harrojm te gjitha e n`ket nat sonte te festojm
Gjdo tmir e tkeqe per 3 vite sonte ta perfundojm
Shoqnin Besnike kurr mos ta harrrojm
Qastet mat mir sbashku sonte do t mbarojn
Na ban hallall ti o kujdestari jon
Qdo qast ke afer nesh qdo qast ti veq na mbron

Reff: ALBAN MARKAJ

Sonte une jam maturant
Me lot ne sy kjo nat po na ndan
Zemra brenda nje breng po e mban
Shokt e mi a do ti kem me pran

Verzion2:BigRebeL

Spo di ka me ja nis,e syri u mbush lot
Sdo jem me klas sbashku kurr ndrron qeky mot
A harrohen ato knaqsi qe besa na patem plot
Shpesh her u mbushen edhe me lot
Nuk i ceka krejt ato qastet mat mira
A gjindet shoqnija tash nditet mat fshtira
Kur nuk jem bashk,a kem me kon me fol
Sot e tutje sdo kem frik per drejtor
Per drejtor e as per profesora
Nuk do ket mungesa nuk do tket ikje nga ora
A Harrohen simpatit qe i patem kejt shoqnija jon
Rrethin qe e bom per jet do e kujtojm
Kalum 3 vite sbashku u njoftum si familje
Per qdo problem tonin kshill lypshim e gjojshim zgjidhje
Gjithmon e kishim njo qe tkshillojke e tfolke hiq pa hile
Tu i nje minutat edhe sa bjen ajo zile

Reff: ALBAN MARKAJ
Sonte une jam maturant
Me lot ne sy kjo nat po na ndan
Zemra brenda nje breng po e mban
Shokt e mi a do ti kem me pran

Outro:BigRebeL,Alban Markaj

Kaloj ni koh qe kurr nuk kthehet pas /
(JO KURR NUK KTHEHET PAS )
Osht kan ni vajz se shum e kam dasht /
(O SA SHUM E KAM DASHT )
Mkujtohen momentet ato momentet n`klas /
(ATO MOMENTET N`KLAS)
Maturant festoni se kjo nat nuk osht e gjat /
(KJO NAT NUK OSHT E GJAT)


Ky tekst u dërgua nga  KlinaBegut


Nuk kemi video për këtë këngë.


Biggi Aka Bigrebel
Featuring: Albos
Publikimi: 14/11/2014


Biggi Aka Bigrebel - Maturant
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maturant".
3. Video është e këngës "Maturant", por nuk këndohet nga Biggi Aka Bigrebel.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Biggi Aka Bigrebel:


Komente 0