Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bijt E Sefes

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  34
BIOGRAFIA: Bijt E Sefes është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Trolli i Sefë Mleqanit ku gjithmon ishte akorduar qiftelia per miq dhe pushka e mbushur per armiq. Sefë mleqani babai i bijve te sefes ishte nje artist dhe interpretues i kengeve kreshnike dhe kengtar i pa zavensushem. Bijt e sefes :Ymeri, Osmani, Xhaferi, Ibrahimi, Ismeti, Dhe i madhi Beqir gashi tash deshmor i kombit. Tbijt e sefes jan nder rapsodet mat mir qe ka kosova ata deshmuan veten me keng dhe me pushk, ata duke kenduar kenget p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentKenge Atdhetare Vol.2

Kenge Atdhetare Vol.1

Liri Thrret Edhe Shqiptari


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Vëllezërit Plakiqi

Vellezerit Zogaj

Vellezerit Gashi

Bijte E Marash Krasniqit

Vllezrit Lamallari

Vllezerit Bajra

Grupi Dumoshi

Vellezerit Bardheci

Rapsodet E Lumes Kukes

Vellezerit Gojani

Tags: Bijt E Sefes, Bijte E Sefes, T'bijt E Sefes, T'bijte E Sefes, Osman Mleqani, Sefë Mleqani, Sefe Mleqani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet