Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bijt E Sefes - Esat Pasha

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Esat Pasha".
3. Video është e këngës "Esat Pasha", por nuk këndohet nga Bijt E Sefes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bijt E Sefes - Esat Pasha  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Kenge Atdhetare Vol.2"

Komente

Asnjë Koment

22/10/2013

2013-10-22T17:25:07+00:001
E Esat Pasha
O një Pashaj rie
O bre se n'Parize
Pasha koka hye
O kashku ai meshite
O Nanen shqiprie
2
O Zarie homni
E po hamni tie
Ajo po e pagune
O ni telavgjie
E po apongone
Ti ore telalle
O ty gjith sadushe
Komet dhan alltane
O ki me piskate
Hej ne per Tirane
Me than aka djale
O npopllin shqiptare
Sot mor per atëdhee
Meu ba fida qare
O ne pariz t'Frances
E po aj let shkone
O mor Esat Pashes
Allti letmimshone
O mor let mavrete
E qat faq ezie
O kashku meshite
O Nanen Shqiprie
3
O pra telalli
Nqarrshi koka dale
Aj mor shkoj tuj brite
Ej ne per Tirane
O sa fort piskati
Perpara hotelit
O ma paska nie
O Avni Rrustemi
O more telalle
Avnia i kathane thane
Apo tenin veshte
Ti qakjetuj fole
O kto fjal tverteta
Qeto mos me kane
O kot dhan besa
Epo kryt dotshkone
4
O po Avnie
Telalli i kathane
O po vet mu urdhnin
Homni ma kadhane
E po drejt te homni
Avnia po shkone
O po mathrret homnin
Zahrie mori nane
Qeto fjalt telallit
A dot jen tamone
O se podojne
Oj Nan met memlane
5
O po avnie
Homni po jabaneo
Oj tha vet unë urdhnin
Ati jakam dhane
E po moj oj Nane
Avnija ika thane
Loke ni batllake
Ti amun ma gjane
Se bre edhe temen
Bashk ne shok e kame
O po mu pomduhet
E po masagllame
O mor meqit pushe
Oj Nan per Vataane
6
O nshok evnojke
Qat shtatqen atnagonen
O ne skel te dursit
Koka hyp nvapore
Aj mor po t'fillone
Epo per stamolle
Epo veq ni nate
Ne Stamoll pe bane
E zdrit sa ba Zoti
O kur pe ndriqone
Aj ne ajroporte
Koka hyp nballane
O mor po tillojke
E n'Paris po shkone
7
O me Franqeze
Shoqnur kokakane
O more Franqeze
Atinaj kathane
Aedin bre shpifsi
Se ku asht tuj majte
Zbashku Esat Pashen
Pojthot ku tagjoje
E po per me shpise
Jo nuk di qka t'thame
O djal Esat Pashen
Kallaj un ta gjaje
Aj sa shkoj nhotele
Aj mor buk me ngrane
E po mos e njofshe
Avni mor ti djale
Oj tha eka ngjykse
Aj mor ni nishone
O ika nkrah djathte
Pasha yll e hane
8
O t'falimderit
Franqezit ojkathane
E un ty qkat veta
Pergjegje mke dhane
Aj mor drejt nhotele
Avnia po shkone
O po nder t'hotelit
Esati asht dale
Po thot qka ki djale
Ti qe pom kerkone
E more Esat Pashes
Pojthot o tradhtare
O te fala t'bane
O poplli Shqiptare
E po tye me vdekje
Ty mor po denojne
Aj mor kap shanzherin
Qat shtatqen nagane
Edhe Esat Pashes
E dy her poj mshone
O mor paj pik shpirti
Nat ven e kalaane


Ky tekst u dërgua nga Izjadin
Më Shumë Këngë Nga Bijt E Sefes:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet