Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Bijt E Sefes - Këngë Për Mustafa Bakinë  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

25/06/2009

2009-06-25T18:40:45+00:00

Këngë e albumit:

"Liri Thrret Edhe Shqiptari"
oooo Qysh i vogel ne fmini
plot deshir dhe trimeni
natyr zgjuar e fali jeta
e kuptoj qaasht e verteta

I
oo n'mes te burrave atdhetar
ni fytyr na ishte par
kur atdheut na i dilke flaka
n'kolon tpar u gjet Mustafa

II
oo Mustaf, Mustaf Bakiaj
por i ri nga trimenija
fute ntym edhe nbarot
padrejtsin se durove dot

III
oo ishte i ri luftoj si burr
mi armik si shigjet u turr
jeten-lirin ja fali atdheut
si sternip oo i Skederbeut

IV
oo sot partija i ka ngrit lapidar
e rinija me kang e ringjall
i pavdekshem aj asht nder ne
Heeeejj Dej saa tkeemm
Hejjjj njerz mi ket dheehej


Ky tekst u dërgua nga Betim Bytyqi
Më Shumë Këngë Nga Bijt E Sefes:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet