Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bijt E Sefes - Ali Pasha Burre I Vogel

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ali Pasha Burre I Vogel".
3. Video është e këngës "Ali Pasha Burre I Vogel", por nuk këndohet nga Bijt E Sefes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bijt E Sefes - Ali Pasha Burre I Vogel  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

08/11/2013

2013-11-08T09:09:12+00:00Ali pasha burre i vogel
shkoj te mreti ja ka marr doren
Shkoj te mreti ja ka marr doren
padishah me ma fal Gjakoven
Padishah me ma fal Gjakoven
ta kan ba o ni faj te vogel
Faj te vogel o faj pa iz
preng Isbashin Mehmet Alin-e
Preng Isbashin Mehmet Alin
ka shit Nishin e Kushumlin-e
Shiti Nishin e Kushumlin
shiti Bosnen e Rumelin-e
Shiti Bosnen e Rumelin
o s´don me lshue Plaven e Gucin
Spo don Plaven me ja l´shu-e
ra n´Gjakove o Hudut me vnu-e
Mymleqeti e kan rrethu-e
jo s´pe lan hudut me vnu-e
Mehmet pasha qa ka punu-e
e Stambollit fjal oi ka qu-e
Tjeter pashe n´Gjakove me pru
se ky vend s´koka per mue
Mymleqeti e kan rrethu-e
jo s´pe lan hudut me vnu-e
Qafa shkurt o m´ka qillu
e s´po muj o me duru
Osman pasha qa ka punu
krejt shiptarve selam per mu-e
Mehmet pashen gjalle mos me l´shu
se murtat-o ka qillu
n´Qemer t´vogel jam nguju
Mehmet pashes fjal o i kam qu-e
Mu Miskovi o m´ka rrethu
lypsha buk mitana m´ka qu-e
Ashtu bajke aj Mehmet pasha
ly barut o m´qojke qorapa
Krisi pushka ushtoj pazari
thojn u vra Mehmet Pashe Maxharri

Thojn u vra-e Mehmet Alia
hejjj ja dha hakun-o
aj more shipetaria o heee


Ky tekst u dërgua nga sh_kafe
Më Shumë Këngë Nga Bijt E Sefes:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet